بسته بندی و جا به جایی وسایل سنگین در اسباب کشی

بسته بندی و جا به جایی وسایل سنگین در باربری

برخی از جابجایی­ها نیازمند استفاده از نیروی بسیار ماهر و متخصص هستند. بسیاری از کالاهای باارزش و وسایل سنگین مانند پیانو، جکوزی­های داغ، میز بیلیارد، لوازم خانگی سنگین وزن مانند یخچال، ماشین لباسشویی و… از جمله این موارد هستند. بسته­بندی و جابجایی این وسایل سنگین وزن و باارزش از اهمیت ویژه­ای برخوردار است و نیاز به بهترین افراد با تجربه بالا دارد. باربری چیتابار یکی از مطمئن­ترین باربری­ها است که می­توانید با خیال راحت بسته­بندی و حمل وسایل سنگین و باارزش خود را به این گروه بسپارید. تجربه بالا در حمل و جابجایی وسایل سنگین و رضایت بالای مشتریان ضمانت ما برای مشتریانمان است.

پیدا کردن مطمئن ترین باربری برای حمل اثاثیه سنگین

حمل و نقل اثاثیه سنگین بسیار دشوارتر از سایر اثاثیه است. بخاطر اینکه احتمال آسیب به آنها خیلی بیشتر از وسایل کوچک است. بنابراین پیدا کردن باربری مطمئن و با سابقه اهمیت بالایی دارد. شرکت­های زیادی برای ارائه خدمات باربری وجود دارد که می­توان با یک تماس از خدمات آنها استفاده کرد ولی شرکت­هایی که سابقه درخشان دارند و دارای مجوز رسمی از اتحادیه­های باربری هستند، بهترین انتخاب می­باشند. شرکت چیتابار با داشتن سابقه­ای درخشان و دارا بودن انواع خدمات تخصصی با کادری مجرب و آموزش دیده، با داشتن مجوزهای رسمی از اتحادیه­های باربری و با قیمت­هایی کاملا منصفانه بهترین انتخاب برای حمل و جابجایی وسایل و اثاث سنگین و باارزش شما است.

نکات مهم در جا به جایی وسایل سنگین

برای اینکه جابجایی وسایل سنگین راحت، بدون دردسر و ضرر و زیان صورت گیرد رعایت یکسری نکات الزامی است. اگر بسته­بندی وسایل سنگین مناسب نباشد و حمل آنها نیز توسط افراد غیرحرفه­ای صورت گیرد ممکن است خسارات جبران ناپذیری هم به وسایل و هم به افرادی که قصد حمل و جابجایی آنها را دارند، وارد شود. از جمله این نکات عبارتند از:

وسایل الکترونیکی سنگین را قبل از شروع به بسته­بندی و حمل آماده کنید. مثلا یخچال را از قبل از برق بکشید و وسایل داخل آن را خالی کنید. بهتر است قفسه­ها را نیز خارج کرده و جداگانه بسته­بندی کنید. سیم برق را به پشت یخچال بچسبانید و درب آن را نیز محکم بچسپانید تا از آسیب به آن در هنگام جابجایی جلوگیری شود. در مورد ماشین لباسشویی و ظرفشویی نیز ابتدا آنها را از برق بکشید و شلنگ­های آب و تخلیه را جدا کرده و چک کنید هیچ آبی داخل این وسایل باقی نمانده باشد. در مورد اجاق گاز نیز تمام قسمت­های جداشونده اجاق گاز و فر را جداگانه بسته­بندی کنید تا آسیب نبیند.

دومین نکته بلند کردن و حمل اصولی وسایل سنگین است. بلند کردن وسایل سنگین به روش غیراصولی و افراد غیر متخصص نه تنها باعث آسیب به این وسایل و ایجاد خراش و خرابی کفپوش می­شود باعث آسیب به بدن و ستون فقرات افرادی که آنها را بلند  می­کنند نیز می­شود. بنابراین بهتر است اینکار توسط افراد متخصص و آموزش دیده و با وسایل حرفه­ای نظیر اهرم،  چرخ دستی، غلتک، سطوح لغزنده،چرخ­های متحرک، تسمه، تخته­های چوبی و غیره صورت بگیرد.

باربری چیتابار دارای کادری مجرب و آموزش دیده در زمینه جابجایی اثاثیه سنگین می­باشد. بنابراین جابجایی وسایل سنگین شما کاملا سالم و بدون هیچ آسیبی به آنها صورت می­گیرد. با کمک باربری چیتابار به اسباب­کشی خود سرعت ببخشید و با خیال راحت اسباب­کشی کنید.

نحوه بسته بندی اقلام سنگین برای جابجایی

بسته­بندی صحیح وسایل سنگین تاثیر زیادی در سالم به مقصد رسیدن این وسایل دارد. برای بسته­بندی این وسایل بهتر است از سلفون­های مخصوص استفاده کرده و با دقت زیاد بسته­بندی را انجام دهید تا در صورت برخورد با چیزی آسیب نبینند. در مورد بسته­بندی وسایلی که دستگیره و جای دستی ندارند بهتر است بعد از بسته­بندی آنها را با طناب محکم ببندید تا موقع حمل از این طناب­ها برای گرفتن و حمل بهتر استفاده شود.

تجهیزات مناسب برای بسته بندی اجسام سنگین

برای بسته­بندی صحیح اجسام سنگین باید از تجهیزات مناسب این کار مانند ضربه­گیرهای حبابدار، پوشال، یونولیت، کارتن­های چندلایه، چسب بسته­بندی قوی و مخصوص، طناب و… استفاده شود.

تجهیزات مناسب جا به جایی وسایل سنگین

جابجایی وسایل سنگین کار آسانی نیست و در اکثر موارد برای جابجایی آنها احتیاج به افراد آموزش دیده و تجهیزات مناسب مانند موارد ذکر شده در زیر است:

 • تخته‌های چوبی محکم
 • چرخ‌های متحرک حمل وسایل سنگین
 • تسمه­های جابجایی
 • سطوح لغزنده
 • غلتک­های پله­ای
 • سرسره­های حمل بار به داخل کامیون

چیدمان اجسام سنگین در خودروهای حمل بار

بعد از بسته­بندی اصولی اثاثیه منزل نوبت حمل و چیدمان آنها در وسیله نقلیه حمل بار است. چیدمان وسایل در داخل کامیون به اندازه بسته­بندی آنها مهم است و اگر بدرستی انجام نگیرد باعث آسیب به وسایل می­شود حتی اگر بسته­بندی آنها نیز صحیح باشد. ابتدا با چیدمان وسایل سنگین وزن و حجیم مانند یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و ظرف شویی، مبلمان و… شروع کنید. بهتر است این وسایل در انتهای کامیون یا خاور و در محدوده اتاق راننده جای بگیرند. و طوری چیده شوند که وزن آنها بطور متعادل در خودرو پخش شود. وسایل سنگین و دراز مانند فرش، قسمت­های جدا شده تخت، کمدها را در دو طرف و کناره­های ماشین قرار دهید. سپس کارتون­های سنگین را در کف خودرو و کارتون­های سبک را روی آنها قرار داده و فضای خالی بین بسته­ها رو نیز پر کرده تا از لغزش آنها جلوگیری شود.

تمامی پرسنل باربری چیتا بار بر نحوه­ی صحیح و اصولی چیدمان وسایل در داخل ماشین باربری کاملا آشنایی دارند و بطور کامل در این زمینه آموزش دیده­اند.

انجام فعالیت های بسته بندی و جا به جایی وسایل سنگین توسط نیروهای با تجربه چیتابار

وسایل سنگین و بزرگ اساسی­ترین وسایل منزل هستند که بعلت حجیم و سنگین بودنشان آسیب­پذیرتر نیز هستند. بنابراین باید حتما بدرستی و اصولی بسته­بندی شده و جابجا شوند. امروزه علاوه بر تولید تجهیزات خاص بسته­بندی و حمل این وسایل، افراد متخصص و تعلیم یافته نیز در باربری­ها برای بسته­بندی و حمل این وسایل مشغول به کار هستند.

شرکت چیتابار با سابقه درخشان در بسته­بندی و حمل بار یکی از مطمئن­ترین شرکت­های باربری است که می­توانید با خیال آسوده برای اسباب­کشی خود انتخاب کنید. این شرکت علاوه بر نیروی آموزش دیده و متخصص در زمینه بسته­بندی و باربری از مدرن­ترین ابزار حمل بار استفاده می­کند و بنابراین وسایل شما به بهترین و مطمئن­ترین شکل ممکن به مقصد می­رسد.

مزایای استفاده از باربری چیتابار در باربری وسایل سنگین عبارت است از:

 • بسته­بندی اصولی و دقیق وسایل سنگین
 • استفاده از نیروهای آموزش دیده و متعهد در بسته بندی و حمل وسایل سنگین
 • استفاده از ابزارهای مدرن بسته بندی برای امنیت بیشتر وسایل سنگین
 • استفاده از انواع ماشین های مخصوص حمل بار سنگین و بزرگ
 • اسباب­کشی با سرعت و دقت بالا و عدم وارد شدن خسارتی به اسباب و وسایل
 • تضمین امنیت و بیمه اثاث
 • ارائه خدمات پس از اتمام اسباب­کشی و کمک در چیدمان نهایی وسایل سنگین
 • صرفه جویی در وقت و هزینه